O nama

Dobrovoljno vatrogasno društvo Gačice osnovano je 1955. godine s ciljem obavljanja protupožarne zaštite u selu Gačice.

Danas vatrogasno društvo djeluje u sklopu Vatrogasne zajednice grada Ivanca,

zajedno sa DVD-om Ivanec, Radovan, Margečan, Salinovec, Bedenec i DVD-om u gospodarstvu Ivančica Ivanec.

Prema Zakonu o vatrogastvu i planom zaštite od požara Grada Ivanca svrstani smo u kategoriju „ostalih“ vatrogasnih postrojba.

Područje djelovanja našeg društva je slijedeće:

• selo Gačice, Lukavec, Cerje Tužno, dio Stažnjevca i jedna trećina Osečke

Aktivno se bavimo protupožarnom preventivom, što jasno pokazuju mnogobrojne uslužne intervencije (spaljivanje korova, ispumpavanje bunara, prijevoz vode) kojih je na godišnjoj razini i više od tridesetak.

Konstantno radimo na školovanju i usavršavanju članova tako da trenutno imamo osposobljeno:

• 11 –  VATROGASACA
  • 22 –  VATROGASACA 1.KLASE
  • 2 –  VATROGASNA DOČASNIKA
  • 11 –  VATROGASNIH DOČASNIKA 1. KLASE

USAVRŠAVANJA ZA SPECIJALNOSTI

• 10 – VATROGASACA (APARATI ZA ZAŠTITU DIŠNIH ORGANA)
  • 4 – VATROGASCA (STROJAR)
  • 3 – VATROGASCA (RAD SA MOTORNOM PILOM)
  • 5 – VATROGASCA (VODITELJ VATROGASNE MLADEŽI)

Dužnosti u DVD-u Gačice trenutno obnašaju:

PREDSJEDNIK – Franjo Piskač

ZAMJENIK PREDSJEDNIKA – Juraj Vincek

ZAMJENIK PREDSJEDNIKA – Zvonimir Brezovec

TAJNIK – Josip Črnjak

ZAPOVJEDNIK – Anđelko Brezovec

ZAMJENIK ZAPOVJEDNIKA – Željko Benkus

ZAMJENIK ZAPOVJEDNIKA – Matija Vincek

BLAGAJNIK – Mihael Brezovec

SPREMIŠTAR – Kristijan Benkus

SPREMIŠTAR – Kristijan Vincek

Upravni odbor DVD-a Gačice:

Franjo Piskač, Juraj Vincek, Anđelko Brezovec, Zvonimir Brezovec, Željko Benkus, Matija Vincek, Josip Črnjak, Mihael Brezovec, Franjo Hranić.

Zapovjedništvo DVD-a Gačice:

Anđelko Brezovec, Željko Benkus, Matija Vincek, Velimir Hruškar, Josip Črnjak, Stjepan Slunjski, Danijel Copak, Dominik Gužvinec, Kristijan Benkus, Kristijan Vincek.

Nadzorni odbor  DVD-a Gačice:

Jakob Kelemen, Josip Vincek, Vjekoslav Piskač, Branko Piskač, Vjekoslav Vincek.

Dobrovoljno vatrogasno Društvo Gačice trenutno raspolaže sa 17 operativnih vatrogasaca,

također posjedujemo i navalno vozilo Magirus Deutz 170D 1974. g

Okupljamo i najmlađe te je trenutno u Matičnu knjigu upisano ukupno 41 član vatrogasnog pomladka i mladeži.

Kroz svoj 63 godišnji rad na razne načine smo pomagali svojim sumještanima, također poručujemo da kad god im zatreba bilo kakva pomoć da uvijek stojimo na raspolaganju.

Vaši Gačičanski vatrogasci… !!!

Grb DVD-a Gačice